Okeanos Tekne Turu Günlük Programı

08:30 İzmir’den Hareket
10:00 Tekneye Varış
10:30 Çeşme’den Hareket
12:00 Mavi Koya Varış
12:30 Yemek Servisi
Balık veya Tavuk Izgara
Makarna
Mevsim Salatası
13:30 Kış Limanına veya Mercan Adasına Varış
14:30 Eşek Adasına Varış
15:30 Makri Adasına Varış
Animasyon
18:00 Çeşme’ye Varış

TEKNEMİZ

Çeşmenin en uzman kaptanı,en kalabalık, en çalışkan, en güler yüzlü ve en yaratıcı ekibine sahibiz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Her yıl işletmemize yenilik katarak müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlayıp yüzlerini güldürmekten büyük gurur duyuyoruz…

ÇEŞME'NİN YILDIZIYIZ...

İşletmemiz Ege Bölgesinde hizmet veren profesyonel turizm şirketlerinden birisidir. Mehtap turları, tur organizasyonları hizmeti veren şirketimiz; müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

Teknemiz her sabah Çeşme sahilinden hareket etmektedir. İzmir’den gelecek müşterilerimiz, ulaşım için servisimizi kullanabilirler.

Çeşme tekne turu Milli Park statüsündeki Kara Ada’nın muhteşem koylarını kapsamaktadır. Toplam 4 ayrı yerde konaklamaktayız; Eşek Adası ve Mavi Koy her turumuzda uğranılan yerlerdir.

Bunun dışında havanın ve koyların yoğunluğuna göre Kış Limanı, Mercan Adası ve Makri adalarından ikisine de hergün gidilmektedir. Çeşme’nin tertemiz havası ve turkuaz mavisi koylarında denizin tadını Okeanos ile çıkarabilirsiniz…

Mavi Koy : Eşek Adası’nın hemen batısında bulunan küçük adanın koylarından biri olan mavi koyun bir diğer adı akvaryum koyudur. Bu adı doğal bir akvaryum gibi sualtını seyredebileceğiniz büyüleyen berrak sularından almaktadır. Su yüzeyinden deniz gözlüğü ile 20 metreye kadar net şekilde izlenebilmektedir. Ortalama derinliği 8 metre olan koyun derinliği 1 metreden başlayarak koyun ağzına doğru 25 metreye kadar çıkar.

Eşek Adası : Eski adıyla “GONİ” olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme`den bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yerdir. Doğal konumu itibariyle kuzey rüzgarlarına kapalı olan koylarında sualtı ve su üstü sporları yapmaya çok elverişlidir. Adanın tamamı maki ile kaplıdır ve üzerinde yaşayan eşeklerin yaşayabilmesi için rüzgarla çalışan bir tatlı su kuyusu bulunmaktadır. Bahar aylarında yolunuz düşerse sizleri yaban nergisleri, katır tırnakları ve kekiklerin sarhoş eden kokusuyla karşılaşırsınız. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet etmekte olduğundan ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklaması mümkün değildir. Adada eşeklerden başka, yaban domuzu ve yabani tavşan bolca bulunmaktadır. Eşekler ve tavşanlar fotoğrafçılara diledikleri kadar pozu marul ve karpuz kabuğu karşılığında sunmaktadırlar.

Makri Adası : Dalgıçların sevdiği mekanlardan biri olan Makri Adası turumuzun son durağıdır. Adanın kuzey batısında Yatak Odası olarak adlandırılan minik bir ada bulunmaktadır. Bu isimle anılmasının sebebi duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü muhteşem bir sualtı mağarasına sahip olmasıdır. Adada koy olmadığından teknemiz adanın rüzgar almayan güneydoğu tarafına demirler. Burada yüzmek size açık denizde yüzme hissi uyandıracaktır.